Dotace MŠMT

Neznalost českého jazyka žáků – dětí z odlišného sociokulturního prostředí je základní bariérou v přístupu ke vzdělávání. Tuto bariéru je nutno co nejrychleji odstranit a žáky plnohodnotně začlenit do běžných tříd mezi spolužáky. Žáci se proto účastnili výuky českého jazyka jednak v běžných vyučovacích hodinách, jednak individuálně v hodinách českého jazyka pro cizince.

Finanční prostředky získané pomocí tohoto rozvojového programu byly použity na mzdové prostředky pro učitele, kteří se věnovali výuce českého jazyka a na zakoupení učebních pomůcek pro žáky – cizince z odlišným mateřským jazykem.

Díky individuální výuce a pomoci pedagogů a také díky přijatým organizačním opatřením se žáci znatelně v používání českého jazyka zlepšili a dnes se už poměrně dobře zapojují do dění ve třídě.