Každá ponožka jiná – v tento den je to správně!

///Každá ponožka jiná – v tento den je to správně!
Světový den Downova syndromu neboli Ponožkový den
21. března si celý svět připomene den Downova syndromu. Toto datum bylo zvoleno záměrně, a to kvůli číslu 21. Downův syndrom je totiž způsoben chybou na 21. páru chromozomu. Na celém světě se ročně narodí zhruba 100 000 dětí s touto genetickou anomálií.  V České republice to je ročně zhruba 70 dětí, což znamená 1 dítě s Downovým syndromem na 1500 narozených.
Akce Ponožky
Mezinárodní organizace Down Syndrom International připravila akci PONOŽKY, která má zvýšit povědomí právě o Downovu syndromu. Symbolem dne se stanou veselé ponožky, které svým tvarem mají chromozomy připomínat. V Monty se k tomuto dni symbolicky přidáme tím, že si právě ve čtvrtek 21. března oblékneme veselé ponožky… a na každou nohu jinou. Lidé s Downovým syndromem se totiž od ostatních ničím neliší, protože každý jsme jiný… jako ty ponožky.
2019-03-21T13:01:13+00:00 21. 3. 2019|